بچه ها این گربه هه ایران ماست.!
پراکسی جديد
فيلتر شکن
برای دوستان در ايران
اصغرآقا، نوشته هاي هادي خرسندي

سه شنبه 12 شهريور 1387

احکام روزه و استمنا، فتاوي آيت الله خامنه‌اي از سايت مبارک‌شان (18+)

احکام روزه و استمنا، - فرمايشات رهبري - به مناسبت ماه مبارک رمضان، عيناً نقل از سایت مبارک‌شان. (پامنبري از اصغرآقا)

سایت آیت الله سیدعلی خامنه‌ای
KhamneiiW.jpg

استفتائات - احكام روزه‏ - استمناء
سوال 784: حكم كسى كه با آميزش جنسى حرام يا استمناء يا خوردن و نوشيدن حرام روزه خود را در ماه رمضان باطل نموده چيست؟
فتوای رهبری: در فرض مرقوم بايد شصت روز روزه بگيرد و يا شصت مسكين را اطعام نمايد و احتياط مستحب آن است كه هر دو را انجام دهد.
سوال صغرآقا – 1- اگرمسکین گیر نیاوردیم، چکار کنیم؟ 2- اگر مسکینی گیر بیاریم که او خودش هم استمنا کرده باشد، باید شصت نفر اضافه هم به خاطر او دعوت کنیم یا چی؟ 3- اگر کسی که آمیزش جنسی حرام کرده و بخواهد شصت روز روزه بگیرد و حکم سنگسارش هم درآمده باشد، تکلیف چیست؟ 4- حکم کسی که این کارها را کرده باشد و بعد هم بزند زیرش و بگوید من تاوان نمیدهم تکلیف آن شصت مسکین گرسنه چه میشود؟.
------------------------------------------------------

س 785: اگر مكلّف علم داشته باشد به اينكه استمناء روزه را باطل مى‏كند، ولى عمدا آن را انجام دهد، آيا كفاره جمع بر او واجب مى‏شود؟
فتوای رهبری: اگر عمدا استمناء كند و منى هم از او خارج شود، كفاره جمع بر او واجب نمى‏شود لكن احتياط مستحب آن است كه كفاره جمع بپردازد.
سوال اصغرآقا – مکلفی که علم به ابطال روزه داشته باشد ولی عمداً استمنا کند، کفاره‌ی کرم داشتن بر او واجب میشود؟
.--------------------------------------------

س 786: در ماه مبارك رمضان بدون وجود هيچيك از آثار استمناء فقط بر اثر حالتى كه هنگام مكالمه تلفنى با يك زن نامحرم در خود احساس كردم مايع منى از من خارج شد، با توجه به اينكه مكالمه با او به قصد لذت نبوده، خواهشمندم لطف نموده و به سؤالات من پاسخ فرمائيد، آيا روزه‏ام باطل است يا خير؟ در صورت بطلان، آيا كفاره هم بر من واجب است يا خير؟
فتوای رهبری: اگر خروج منى بر اثر صحبت با يك زن جزء عادت‏هاى قبلى شما نبوده و مكالمه تلفنى با او هم بدون قصد لذت و ريبه بوده و در عين حال بطور غيرارادى منى از شما خارج شده است، موجب بطلان روزه نمى‏شود و چيزى هم بر اثر آن بر شما واجب نيست.
فتوای اصغرآقا – 1- اگر تلفن موبایل بوده، سیم کارت آن را سه دفعه آب بکشند بدهند به یکی از شصت مسکین سوال اول. 2- اگر آن زنی که با او صحبت کرده‌اید در همان شهر مقیم است، دیگر تلفنی با او حرف نزنید، بلکه بلند شوید یک تک پا تشریف ببرید پیشش حسابی روزه‌تان را باطل کنید که دیگر جای چانه نداشته باشد. (کتک اگر خوردید به حساب کفاره بگذارید.). 3- اگر مرحوم گراهام بل شب به خوابتان آمد و گفت .... خودتی، دلخور نشوید. 4- اگر صورتحساب تلفن صد برابر همیشه آمد فقط سعی کنید نرخ دستتان بیاید.
-------------------------------------------------

س 788: آيا استمناء توسط همسر، حكم استمناء حرام را دارد؟
فتوای رهبری: اين كار، از موارد استمناء حرام نيست.
فتوای اصغرآقا – اولاً این دیگر اسمش «استمنا» نیست. از نظر دستوری شاید «مستمنی» باشد. حرام نیست ولی یک «دست شما درد نکنه» باید به همسر گفت.
--------------------------------------
س 789: آيا جايز است شخص مجرد در صورتى كه پزشك منى او را براى آزمايش بخواهد و راه ديگرى هم براى خارج كردن منى نداشته باشد، استمناء نمايد؟
فتوای رهبری: اگر معالجه متوقف بر آن باشد، اشكال ندارد.
فتواي اصغرآقا - جسارت است، در اين مسائل بايد جنسيت مريض و دکتر مشخص باشد. چرا همه‌ي فرض‌ها مردانه است؟
--------------------------------------

س 790: بعضى از مراكز پزشكى براى انجام آزمايشهاى پزشكى بر روى منى از انسان مى‏خواهند كه استمناء كند تا معلوم شود كه وى قادر بر بچه‏دار شدن هست يا خير، آيا استمناء براى او جايز است.
فتوای رهبری: استمناء جايز نيست، هر چند براى تشخيص قدرت وى بر بچه‏دار شدن باشد، مگر آنكه ضرورتى ايجاب كند.
عکس العمل اصغرآقا – وا !.
------------------------------------------

س 791: تخيّل به قصد برانگيختن شهوت در دو صورت زير چه حكمى دارد؟
الف: تخيّل همسر - ب: تخيل زن اجنبى.‏
فتوای رهبری: در فرض اول در صورتى كه حرامى مانند انزال بر آن مترتّب نشود، اشكالى ندارد و در فرض دوّم، احتياط در ترك آن است.
فتوای اصغرآقا – 1- در فرض دوم احتیاط واجب در بی خبری همسر زن اجنبی است. 2- در مورد زنان و همجنسگراها تخیل مرد اجنبی هم همان حکم را دارد. (خواستیم برابری را رعایت کنیم). 3- تخيل همزمان همسر و زن اجنبي باعث اختلاط فرض اول و دوم شده، احتياط در ترک سومي است.
.----------------------------------------------

س 794: مردی پس از خوردن سحری شروع به استمنا میکند اما متأسفانه همان لحظه که منی از او خارج میشود توپ سحر هم در میرود. آیا روزه‌ آن روز او باطل است یا خیر؟
جواب – احتیاط واجب آن است که همیشه اندکی زودتر شروع کند. احتیاط دیگر اینکه مطمئن باشیم که این سوال و جواب آخری را اصغرآقا از خودش اضافه نکرده باشد و مثل سوال و جواب‌های بالا، واقعی است.
فتوای اصغرآقا – بعله. اين آخري را ما اضافه کرديم! احتياط واجب اينکه آن کسي که توپ را در ميکند او هم همان زمان مشغول استمنا باشد. و چون يک دستي نميتواند توپ را در کند، خود به خود توپ به تعويق ميفتد.

نظر های شما (22)     
siavash:

درودبرهادی خرسندی وهمه دوستداران ایران ومرده ونیست باددشمن ایران هرکجاکه هست

(November 17, 2008 11:26 AM)
كليشه:

سلااااااااااااااااااااااااااااااام.اينا رو از كجات در مياري ديوووووسسسسس( اين ديوس ديوس تحبييب بود. در جريان باش). دمت گرم به مولا. اگه تلويزيون ميداشتي-كه همه جاي ايران ببينن- 1 ماهه اينا رو ساقط ميكردي،شك ندارم.

(November 14, 2008 12:26 PM)
arash:

to MAHSHARIIIIIIII hadi khan !!!!!!

(September 26, 2008 8:04 AM)
جهان:

درود بر شما هادی جان
انگشت گذاشتن روی نقاط ضعف اصلی اعتقادات انحرافی وخرافی دین فروشان آنهم چنین استادانه فقط کار طنزپرداز بزرگی چون شماست.
من همیشه طنزهایتان راتحسین و برایتان آرزوی سلامتی و پیروزی می کنم.

(September 14, 2008 11:19 PM)
امیر:

آقا دمت گرم .ما از دور شمارا می شناسیم.آقا این مزخرفاتو همینجوری هم بنویسی ما روده بر میشیم.به اون علی هم که هم خودش عربه هم اسمش میگم ما ایرانی ایم و شما دشمنان ما و ما تا آخر عمر این مزخرفات شمارا میگیم تا روزی که این ننگ ایران یعنی اسلام از تمدن بزرگ ما محو گردد.هادی دوست داریم بیشتر صدای آمریکا بیا.

(September 14, 2008 7:13 AM)
جهان بخش:

دوست بسيار عزيزم هادي جان!سلام؛
من هماني هستم كه شناعت را با همزه نوشته!
فكر مي كردم آرشيو خودت بايد بسيار كامل باشد.
من آرشيو كاملي از توفيق ،بهلول،كاريكاتور، زن روز و...داشتم كه متاسفانه بخش عمده ي آنرادر گذر انقلاب و جنگ از دست داده ام.اگر مايلي و آرشيوي از گذشته نداري ميتوانم بجاي پست كردن ، هرازگاهي صفحه اي را اسكن كرده برايت ايميل كنم شايد بر خاطرات گذشته،تلخ يا شيرين، لبخندي بزني بشود، جايزه ي من!
هادي - عزيزجان لطفاً ايميل بزن بدانم در کجاي دنيائي؟
Hadikhorsandi@aol.com

(September 14, 2008 7:08 AM)
رضا:

جالب بود ولی اقای خرسندی بنده انچنان اعتقادی به ولایت فقیه ندارم اما در این موارد لطفا با اعتقادات شوخی نکنید. در ضمن دیدم بعضی به امام زمان هم توهین کردند به نظر من این افراد از ان دسته مردم هستند که فکر می کنند با مسخره کردن دین خود مثلا تجدد گرا محسوب می شوند. واقعا متاسفم. بنده کاری به ولایت فقیه ندارم اما این ها شرع هستند. ای کاش می فهمیدید شوخی با هر چیز ممکن نیست متاسفم از این که این چیزها را شما می نویسید و به انچه که یک دین جهانی و ملت جهانی اعتقاد دارند این طور توهین می کنید. !

(September 12, 2008 6:27 PM)
علیرضا:

عذر می خوام عاجزانه می خواستم ببینم اگر استمنا دو دستی باشد حکم ان چیست؟ عاجزانه خواهان جوابم!

(September 12, 2008 6:09 PM)
جهان بخش:

دوست بسيار عزيزم هادي جان،من از كساني هستم كه هنوز هرازگاهي مطالبت را در كاريكاتور چند دهه قبل بازخواني ميكنم.همين ديروز داشتم مصاحبه ات با آنتوني كوئين را ميخواندم(يادت هست؟).غرض آنكه من بيشتر از خودت به خودت اعتقاد دارم!اما آنچه در اين مطلب مغفّل مانده سوال كنندگان اند.بارها من روحانيوني را ديده ام كه از شنائت سوال پرسشگر درمانده اند.ما بايستي سوزني بخودمان بزنيم.دستت را ميفشارم.قربانت جهان

هادي - لطفا کپي آن مصاحبه را به اين نشاني براي من بفرستيد. به شما جايزه ميدهم.
H.Khorsandi
P.O.Box 2019
London NW10 - 7DW
UK

(September 11, 2008 4:52 AM)
عاشق شما:

درود عزیزم.خسته نباشین.در تعجبم که چطور ممکنه اینهمه جاهل تو دنیا باشه؟اخه خریتم حدی داره..مگه این حامیان دین مبین و سینه چاکان دلسوخته که تا حرف از شرعیات میشه بهشون بر میخوره...بابا این اصل داشتن باوره...نگید دین غیر اینه خود اینه...همه اخوندها سالها درس میخونن..دود چراغ میخورند تا به این درجات برسن..کتاب قصه که نمیخونن...کلی احادیث...روایت تاریخ اسلام...برسین به اینکه از هیچ کجای خودشون در نیاوردن...دینشون میگه ...کمتر تلقین کنید که این ها جزو دستورات دینی نیست...تازه اینهاکلی چکیدش کردن که بتونن لقمه کنن تو حلق مردم...قربان اون مرامت

(September 10, 2008 7:46 PM)
arash:

hal kardam hadi khan bade 1 hafte dargirihaye kari, bari,zan dari va .... az tahe del khandidam. motmaenam bade rezhime eslami cinemaye iran dar rezhim jadid senario film comedy kam nakhahad dasht ba in mozakhrafati ke molaha rozane noshkhar mikonand. payande bashid

(September 6, 2008 1:05 PM)
بهمن:

ببخشید که یادم رفت :
یک دست گوشی تلفن و یک دست گردن ابول
... در چنین میانه میدانم آرزوست

(September 6, 2008 9:38 AM)
بهمن:

با درود ،
ببنید جوانان با چه اشتیاقی بحث استمنإ را دنبال میکنند . مگر نصف جمعیت را زنان تشکیل نمیدهند ، پس چرا از استمنإ زنان نظری ارائه نشده است .
ارضا شدن جنسی تلفنی ، نشان دهنده بروز شدن تفکر آیت الله ها با مدرنیسم است ( باز هم بگوئید روحانیون مرتجع هستندند ! ). کاش من کافر هم از این استعداد برخوردار بودم .
فکر میکنم روزه داران استمنإ کننده از ترس آتش دوزخ آتش نشانی را پر آب نگاه میدارند . آمین

(September 6, 2008 9:23 AM)
علي:

هادي جان
شما طناز بزرگي هستيد ولي بعضي مسائل به اعتقادات گروه بزرگي از آدمها توهين است و اين از قاعده طنز خارج است. من به آقاي رهبر علاقه اي ندارم و به اين نظام هم. ولي مسلمان و شيعه هستم و با استدلال تقليد در مسائل شرعي را پذيرفته ام. از شما مي خواهم كه طنز را به اين مسائل وارد نكنيد. حتما شما هم دوست نداريد در مورد مثلا ..... بگذريم

(September 6, 2008 8:17 AM)
ahmad:

هادی جان از راهنماییت ممنون
اگه ممکنه جلسه اینده احکام رفتن تو بشکه رو از اقا بپرس!
اخه ما تو حوزه بلاتکلیف موندیم؟؟!!
بازم ممنون.

(September 6, 2008 7:50 AM)
behrouz:

Afarin beh jouhar-e- (( darounmayeh)) karat.besyar tamiz jam-o-jourash kardeei.khob,Hadi hasto honarash...

(September 6, 2008 1:13 AM)
علی:

خیلی با حال بود

(September 3, 2008 9:45 AM)
خنده رو:

اصغر آقا دمت گرم و سرت خوش باد.

(September 3, 2008 8:35 AM)
Asghar Zabani:

Baba ey'val. Man keh delamo gereftam az khandeh.

(September 3, 2008 3:21 AM)
فرهاد:

هادی عزیز
اولا مردم از خنده ، بیشتر از صد بار استمنا ء کیف کردم ! ثانیا ( یا دوما یا دومن ! ) همه این مراجع و از جمله آقا دروغ میگویند ، ببین خودش گفته اگر روزه را بشکنیم باید 60 نفر را سیر بکنیم ، منهم وقتی ایران بودم ، 60 نفر را سیر کردم اما بجرم لواط دستگیرم کردند (ببخشید اما خودت نوشتی بالای 18 سال )!

(September 2, 2008 8:58 PM)
رک‌گو:

هادی جان امروز مارا بسی خنداندي، دمت گرم و سلامت باشی.

(September 2, 2008 7:24 PM)
no need:

اصغر اقا با درود شما ممکن در خیلی چیز ها سررشته داشته باشی اما در امور جنس ایت های خدا هم فن حریف هستند اما از این نشانه های خدا بپرس از انجا که این هابیشتر شون سیاهکار ومفت خور دروغ و هرچی بد هست هستند
ناچار خدا باید انها را در جنهم بگذاره اما بدبخت زنان کنیزکان و صیغه خای این ایت های خدا به خاطر ستمی که به ایشان شده باید بیشتر به بهشت بروند
در بهشت هم حتمن برای زنان هم مردان انچنانی هست حالا این اقایون غیرتمند چه باید بکنند
دیگه اینکه چطوری امام زمان 1000سال هست بدون ضیفه سر کرده مگه امام بدون کنیز هم امام میشه جور در نمیاید میشه سوال کنید قربانش بشوم این امام همام مشکل 1000ساله چطوری جل میکنه خود ارضایی هم که گناه داره
مشکل زیاد است شاید ئور و برش پر از حوری هست
ای خدا تو هم خیلی خوبی چطوری هوای یک بنده خودت را داری اما دریغ از یک توجه به دیگر یعنی خدا چی بگم میگن ما ها سر از کار تو قربونت برم در نمیاریم اما کار تو هم خیلی کار هست

(September 2, 2008 6:36 PM)
 
 
 
این سایت را BookMarkکنید!

بایگانی